Teknolojik devrim

10 Tem

Haber sitelerinin birinde gündelik okumalarımı yaparken gözüme çarpan bir haber beni teknolojinin ne aşamalara geldiğini hatırlattı. Haber aslında sadece radyasyon sebebiyle 10 küsür modelin bertaraf edileceğinden söz ediyordu. Telefon modelleri de günümüz teknolojisine en uygun olanlardan şüphesiz.

Haberi okuduktan sonra telefonuma başka bir siteden otomatik son dakika haber mesajı ulaştı. Daha sonra da Facebook’ta bir arkadaşımın resim yorumu haber olarak ekranda belirdi.

Oturup düşünüyorum. 90’ların ortalarında “kalas” diye tabir ettiğimiz o telefonlar çıkınca ne çok heyecanlanmıştık. Hepimiz aynı yıllarda bugünün neredeyse Playstation 3 kutusu büyüklüğündeki Internet paketlerinden alırken ne çok şaşırmıştık. Telefonlara çok fatura gelip bizi aramak isteyenler meşgul sesi duymasın diye Internet’teki sörfümüzü yarıda kestiğimiz günlerin sayıları az değildir. Birçoğumuz ICQ’nun efsanevi mesaj sesiyle büyümüşüzdür.

Nereden nerelere gelmişiz ve kimbilir bu rüzgar nerelere götürecek bizleri… Belki de ileride bu günlerimizi hatırlayıp gülümseyeceğiz sadece…

Gülün dikeni misali ultra teknolojik telefonların radyasyonu da sağlığı tehdit edebiliyor haliyle. Bunun için de telefonu gerekli yerlerde taşımak gibi birtakım önerilere de kulak vermek gerekiyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s